Menu
Obec Kralice nad Oslavou
Kralice nad Oslavou

Žádáme rodiče, aby upozornili své děti, že obecní hřbitov není vhodným místem pro jejich hraní

Kynologický klub

KYNOLOGICKÝ KLUB KRALICE

Kynologický klub byl založen 1. 6. 1995 svými zakládajícími členy - A. Jaškem, J. Jaškovou, Č. Tomcem, J. Štěpařem, M. Doležalem, M. Chadimem, J. Smržem, J. Sochorem a J. Houserem.

Patří mezi sdružení technických sportů a je rovněž začleněn do Moravskoslezského kynologického svazu. Cvičiště klubu se nachází na hřišti ve Chmelencích.

Kynologický klub se zde věnuje hlavně sportovní kynologii, výcviku a výchově psů. Pořádá zkoušky a závody (jarní závod „O pohár Bible kralické“, podzimní závod „O pečeť kralického starosty"). Cvičiště se využívá i pro jiné účely např. pálení čarodějnic, různé akce pro děti a pod.

Členové klubu účastní soutěží po celé ČR a dosahují velkých úspěchů. V roce 2014 se jeden z člen probojoval až do reprezentačního družstva na mistrovství světa do Ameriky, kde získal 2. nejlepší umístění z naší reprezentace 5 psovodů. Byl to obrovský úspěch.

Nyní klub eviduje celkem 26 členů.

Pořádá i kurzy v poslušnosti, kde nejde jenom o výcvik, ale také o cenné rady s různými problémy.

Každý rok se zúčastňuje Ligy jihomoravského kraje.

Autor: Správce Webu

Kralice nad Oslavou je obec ležící na východ od okresního města Třebíč. Součástí této obce je od r. 1960 obec Horní Lhotice. Obec leží na hlavní silnici mezi Brnem a Třebíčí a na železniční trati Brno - Jihlava.